Kobieta kobiecie kobietą

Dziś 8 marca. Dostałyście z tej okazji życzenia od mężczyzn z waszego otoczenia? Zapewne tak. A same życzyłyście najlepszego innym kobietom. Nie? Dlaczego?

Nie mam koleżanek, zawsze lepiej dogadywałam się z facetami. – mówi Iza, dziewczyna, którą niedawno poznałam na warsztatach. Ile takich Iz poznaliście w swoim życiu? Podejrzewam, że wiele. Te zdanie słyszałam tyle razy w życiu, że przez pewną chwilę zaczęłam wierzyć, że lepiej mieć samych kolegów. Bo to jest f a j n i e j s z e. Po co mi koleżanki? Faceci są przecież lepsi! Na szczęście, ja bez ploteczek z babkami nie potrafię żyć, więc szybko o tym pomyśle zapomniałam. Dlaczego Iza nie może dogadać się z innymi dziewczynami?

Bo kobieta kobiecie kobietą. Wpędzamy się w kompleksy, wzajemnie oceniamy, często nie życzymy dobrze, odbijamy facetów, blokujemy rozwojowe pomysły, zazdrościmy, gasimy i… mogłabym wymieniać w nieskończoność. Wiem, że nie w każdym wypadku tak jest, ale… Ile razy usłyszałaś od innej kobiety coś podobnego: powinnaś zrobić coś ze swoimi włosami, bo są jakieś nijakie, chociaż wydawało ci się, że jest inaczej, dzień wcześniej byłaś u fryzjera i wyszłaś zadowolona z salonu; powinnaś zrzucić jeszcze kilka/kilkanaście kilo, jak pokażesz się na plaży?, kiedy ty właśnie zaczęłaś zaprzyjaźniać się ze swoimi rozstępami, lub cieszyć się z tygodnia bez słodyczy (co dla ciebie jest, rzecz jasna, nie małym sukcesem); zmień faceta, bo ten za mało zarabia, albo wygląda obciachowo, a ty akurat patrzysz na niego, jak na swojego herosa? Ile razy inna kobieta zaczęła plotkować na twój temat, psując ci relacje z innymi ludźmi? Ile razy czułaś się gorsza w towarzystwie innej kobiety, bo ta swoim zachowaniem sprawiała, że zlewasz się z tłem?

Gdzie ta solidarność jajników, którą tak się chełpimy? Nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić siebie. Jeśli nie złożyłaś życzeń swoim koleżankom, to złóż je teraz, albo zacznij być kobietą, którą chciałabyś poznać lub mieć w swoim otoczeniu!

Kobiety! Z okazji naszego dnia życzę wam i sobię tych rzeczy:

  • by solidarność jajników była prawdziwa;
  • byśmy wspierały się wzajemnie;
  • byśmy przestały się nienawidzić;
  • byśmy przestały wpędzać się w kompleksy;
  • byśmy przestały ze sobą konkurować (zwłaszcza o facetów);
  • byśmy były przyjaciółkami;
  • byśmy zaczęły żyć swoim życiem, nie zazdroszcząc innym kobietom ich sukcesów, męża, dzieci, domu, życia;
  • byśmy dopingowały inne kobiety w ich sukcesach!

Czego brakuje na tej liście?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s