Pracownia artystyczna z widokiem na Katedrę Santa Maria del Fiore

Na swój wyjazd do stolicy Toskanii miałam zarezerwowany drogi hotel, jednak w ostatniej chwili, zaledwie kilka dni przed wyjazdem, postanowiłam sprawdzić budżetowe opcje na Airbnb. Nie spodziewałam się, że wśród nich znajdę perełkę i to o połowę tańszą niż mój wcześniejszy wybór noclegu. Bez wahania anulowałam pierwszą rezerwację i wysłałam wiadomość właścicielce pięknego mieszkania z informacją, że niedługo przyjeżdżam.

Na szczęście, akurat w terminie moich krótkich wakacji, mieszkanie było dostępne. Co było w nim tak wyjatkowego, ze postanowilam zrezygnowac z pływania w hotelowym basenie? Mogłabym napisać, że wszystko, bo absolutnie wszystko w tym mieszkaniu było cudowne, ale zdecydowałam się na nie głównie dla widoku z okna. Nie ma co pisać, lepiej będzie jeśli po prostu pokażę wam zdjęcie:

I jak? Też byście się skusili? Z okna tego mieszkania widać katedrę Santa Maria del Fiore, której budowa rozpoczęła się już w XIII wieku. Ma piękną gotycką fasadę i słynną kopułę autorstwa Brunalleschiego (dobudowaną w XV wieku), która uznawana jest za początek wczesnego renesansu. Perełka historyczno sztuczna zapierająca dech w piersiach, którą można zobaczyć jako pierwszą rzecz po śnie, zaraz po otwarciu oczu.

Piękny widok za oknem równa się idealnej lokalizacji. Spod Duomo można dotrzeć niedługim spacerkiem w każde turystyczne miejsce. Do Uffizi i Akademii nie musiałam się śpieszyć. Pod nosem miałam dobre restauracje i sklepy.

Co jeszcze mnie zachwyciło? Mieszkanie służy właścicielce jako pracownia, w której tworzy swoje dzieła. Perfekcyjnie dla mnie, zwłaszcza, że często pracuję w podróży. Pisząc swoją wiadomość na airbnb, zaznaczyłam, że sama też mam kreatywne zajęcie i jestem ilustratorką. Właścicielka specjalnie dla mnie przygotowała szkicowniki i ołówki. Miły gest.

Nie tylko to było miłym gestem. Do dyspozycji miałam lodówkę pełną napoi, poczęstunek, no i wino. W mieszkaniu nie zabrakło niczego. Były tam apteczka, kawa, herbata, środki higieniczne, suszarka, nawet ładowarka do iphone. Wszystko.

Pracownia, w której dostawiono łóżko, wygląda przecudownie. Widać, że osoba, która ją urządzała ma do tego rękę. Małe mieszkanko z pięknym widokiem ma duszę. Próbowałam oddać jego wygląd na zdjęciach.

Oczywiście są też minusy, które akurat mi nie przeszkadzały. Ze względu na lokalizacje, w mieszkaniu jest głośno. Okna są wygłuszone i można je zamknąć, ale ja przywykłam do gwaru i nie miałam problemu z zaśnięciem przy muzyce ulicznego grajka i głośnych rozmów turystów. Kolejna sprawa – mieszkanie przeznaczone jest tylko dla jednej osoby i właścicielka nie zgadza się na ustępstwa w tej kwestii. Ja podróżuję solo, więc nie miałam z tym problemu.

Spałam tam przez dwie noce. Koszt mojego pobytu wyniósł mnie 695 złotych. Jeżeli chcecie skusić się na jakiś nocleg na airbnb kliknijcie w ten link, a dostaniecie 135 złotych zniżki na wasz pierwszy pobyt.

Linki do ogłoszenia: airbnb i instagram.

P.S. Wpis nie jest sponsorowany.

Opublikował/a

Urodziłam się z poczuciem, że powinnam być gwiazdą rocka. Próbuję żyć w ten sposób, mimo braku muzycznych talentów. Zarabiam na życie rysując, fotografując i pisząc. Odpoczywam w pracy. Podróżuję, by odkrywać świat i siebie. W torebce zawsze mam jedną lub dwie książki, od których nie mogę się oderwać. Nie poznaję ludzi na ulicy, bo głowę mam zawsze w chmurach.

4 myśli w temacie “Pracownia artystyczna z widokiem na Katedrę Santa Maria del Fiore

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s