Prowadziłam warsztaty florystyczne na Niefestiwalu!

Jakiś czas temu pożegnałam się z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, gdzie miałam przyjemność przez chwilę popracować w dziale wystaw. Zawsze będę mile wspominać ten czas, bo była to moja praca marzeń. Gdybym miała kiedykolwiek wrócić na etat, to właśnie w takie miejsce. To właśnie dzięki pracy w Łaźni, udało mi się, razem z drugą stażystką Agnieszką (tak na marginesie U W I E L B I A M tę Kobietę!) poprowadzić warsztaty florystyczne na organizowanym przez Łaźnię Niefestiwalu.

Tegoroczny Niefestiwal Miasto i Sztuka był pierwszą edycją, a zaproszeni artyści w swoich pracach mieli odnieść się do tematyki wolności osobistej i wolności słowa. Mieliśmy okazję zobaczyć prace między innymi Filipa Ignatowicza, Bolesława Chromrego, Magdaleny Sawickiej, i Luka Rayskiego, który przygotował pracę zatytułowaną Kwiaty Polskie, odnoszącą się do wiersza Juliana Tuwima o tym samym tytule (fragment wiersza zamieszczony w pracy). Jest to projekt papieru do opakowywania kwiatów, stworzony z okazji pierwszych wolnych wyborów 1989 roku. Więcej o papierze na oficjalnej stronie Niefestiwalu. To w odniesieniu do tej pracy, razem z Agnieszką poprowadziłyśmy warsztaty florystyczne, na których pokazywałyśmy, jak robić wianki.

fot. Bogna Kociumbas (pochodzi ze strony niefestiwal.pl)

Agnieszka, kocha kwiaty i zna się na nich jak nikt inny. Stworzyła Suszarka Press (dla której kiedyś narysowałam ilustrację), pięknie oprawione kompozycje kwiatowe. To ona pojechała nad ranem do hurtowni kwiatów i wybrała najpiękniejsze. Warsztaty trwały dwa dni i cieszyły się sporym zainteresowaniem (pierwszego dnia pomagały nam dwie koleżanki z działu edukacji CSW). Chętne osoby, pod naszym okiem mogły wykonać wianki ze świeżych kwiatów. Niestety w trakcie trwania warsztatów nie miałam głowy do robienia fotograficznej relacji z nich. Dlatego by pokazać wam, jak to wyglądało, wykorzystam fotorelację ze strony gdansk.pl autorstwa Grzegorza Mehringa:

Tagi: