Najbardziej #instagramable miejsca na świecie – kawiarnia Wesa Andersona w Mediolanie

Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się profil na Instagramie, na którym publikowane są zdjęcia przedstawiające miejsca, które mogłyby być scenografią do filmów reżysera Grand Budapest Hotel, czyli Wesa Andersona. Nazwa tego konta to @accidentallywesandersonprzypadkowy Wes Anderson. Okazuję się, że nie wszyscy wiedzą, o tym że na świecie istnieją miejsca, które nie bez przypadku przypominają stylistykę znanego reżysera.

Różowe lastryko, pastelowe kolory, symetria, lata 50/60, klimat jak z filmu – nie mów mi więcej, tylko podaj adres, a tam pojadę. Upodobałam sobie szukanie miejsc, które swoją stylistyką robią na mnie wrażenie. A gdy usłyszałam od swojej przyjaciółki – historyczki sztuki, że amerykański reżyser znany ze swojego niekonwencjonalnego stylu, zaprojektował kawiarnię mieszczącą się w muzeum Fondazione Prada w Mediolanie, wiedziałam, że niebawem wypiję tam kawę. Kawiarnia, a raczej mała restauracyjka, nazywa się Bar Luca. Można w niej zjeść przekąskę, ciasta, napić się kawy, czy wina. Ja zdecydowałam się na tosty i cappuccino.

Popijając kawę czułam się jak w filmie, zwłaszcza, że stolik obok mnie zajął mężczyzna w okularach z okrągłymi oprawkami, który notował coś na papierze wiecznym piórem. Wyglądał jak pisarz, który zapisuje swoje najnowsze pomysły. Ale nie on zrobił na mnie największe wrażenie. W całym tym miejscu zachwycało dosłownie wszytko. Stylistyka, obsługa, kolorystyka. Żałuję tylko, że oświetlenie nie sprzyjało fotografii. Ale zrobiłam kilka (nienajlepszych) zdjęć, bym mogła podzielić się z wami tym miejscem. Sami zobaczcie:

Jeżeli interesujecie się twórczością Wesa, obejrzeliście wszystkie jego filmy, ale wciąż chcecie więcej, to może zdążycie jeszcze odwiedzić wystawę w Prada, którą razem ze swoją partnerką Juman Malouf kuratorują. Wystawa to zbiór 538 dzieł i obiektów wybranych przez nich z kolekcji Kunsthistorisches Museum i Naturhistorisches Museum w Wiedniu (byłam w Wiedniu, ale odwiedziłam tam tylko Belweder, a szkoda!). Otwarta jest jeszcze do 13 stycznia 2020. Polecam!

Fondazione Prada w Mediolanie