Jarmarki świąteczne 2019 – Gdańsk

Kocham święta. Od połowy listopada słucham All I want from Christmas, kupuję ozdoby świąteczne i odliczam dni do wigilii. Od dawna z radością odwiedzam świąteczne jarmarki na całym świecie. Mieszkam w Gdańsku od kilku lat i… w tym roku jestem pozytywnie zaskoczona bożonarodzeniowym marketem. Jest lepszy niż kiedykolwiek!

Na Targ Węglowy, tuż obok centrum handlowego Forum, gdzie mieści się świąteczny jarmark, mogłabym przychodzić codziennie. Mam słabość do zimowej atmosfery pełnej światełek. Gdański jarmark zapewnia całą masę atrakcji. Możemy tam zjeść rożnego rodzaju jedzenie (od polskiej kuchni, po węgierskie langosze i frytki belgijskie), napić się grzanego wina i piwa (nawet bez alkoholu!), kupić różne smakołyki, świąteczne skarpety, ozdoby choinkowe, czy prezenty w postaci rękodzieła, które wystawione są na stoiskach w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Dzieci, które zabierzecie ze sobą, będą miały tam całą masę atrakcji. Od świątecznej kuli, w której można się sfotografować, karuzeli, czy symulatora lotu saniami. Jak co roku przemówi do nas łoś w kilku językach, który zdobi jeden ze straganów. Odpoczniemy na ławeczkach przy pięknych choinkach. Zakochani będą mogli pocałować się pod jemiołą w przygotowanym do tego celu miejscu. Można tam spędzić czas naprawdę na wiele sposobów w świątecznej, magicznej atmosferze.