Książka miesiąca – The princess saves herself in this one

Kupiłam ją na lotnisku, już nie pamiętam którym, w jakim państwie, na jakim kontynencie. Kupiłam ją, by przeczytać w trakcie lotu, bo to idealny czas, w którym bez internetu i wifi można, albo czytać książki, albo usuwać zdjęcia swojego byłego z telefonu. Kupiłam ją, bo spodobał mi się tytuł i prosta, graficzna forma.

W plebiscycie książki miesiąca ta pozycja trafia na podium w styczniu, bo chcę w ten sposób otworzyć nowy rok, który mam nadzieję, będzie rokiem pełnym wsparcia dla innych kobiet w byciu niezależnymi. No bo w końcu możemy uratować się same, bez księcia na białym koniu. Książę powinien być naszym wsparciem, silnym ramieniem, ale nie… jedyną opcją na lepsze życie. Ja to już rozumiem, ale chciałabym wesprzeć wszystkie moje przyjaciółki i koleżanki, które nadal się tego uczą, albo nawet jeszcze się nie domyślają.

Amanda Lovelance jest amerykańską poetką, autorką serii Women are some kind of magic, z których The princess saves herself in this one była pierwszą i to na dodatek opublikowaną w selfpublishingu (2016 rok), a później nagrodzoną w plebiscycie Goodreads w kategorii Poeta roku. Kobiety są rodzajem magii, zgadzam się z autorką. A książkę, która jest o miłości, stracie, smutku, uzdrowieniu i inspiracji z przyjemnością umieszczam w swoim własnym rankingu książki miesiąca.

Opublikował/a

Urodziłam się z poczuciem, że powinnam być gwiazdą rocka. Próbuję żyć w ten sposób, mimo braku muzycznych talentów. Zarabiam na życie rysując, fotografując i pisząc. Odpoczywam w pracy. Podróżuję, by odkrywać świat i siebie. W torebce zawsze mam jedną lub dwie książki, od których nie mogę się oderwać. Nie poznaję ludzi na ulicy, bo głowę mam zawsze w chmurach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s