Ulubione w tym tygodniu #1

Niedziela to dobry dzień na podsumowanie całego tygodnia. Ostatnie dni były dla mnie dosyć intensywne, pełne pracy i nowych inspiracji. Oto ulubione z nich:

1. Płyta Tylor the Creator Igor. Słucham bez przerwy. Chciałam kupić na winylu, ale popsuł mi się nowy gramofon (sick!). Na szczęście CD mogłam słuchać w trasie z Gdańska na drugi koniec Polski.

2. Książka Włoszki autorstwa Gabrielli Contestabile. Czytam ją i planuję wyprowadzkę do Włoch, gdzie ludzie kochają sztukę, cenią rzemiosło i rzeczy dobrej jakości (must have w garderobie każdej kobiety to włoska torebka). No i ta kuchnia dobra w każdym regionie Włoch. Dzięki Gabrielli marzę i marzę.

3. Ceramika, ceramika i jeszcze raz ceramika. Od dawna planuję zapisanie się na kurs wypalania pięknych naczyń. Póki jednak nie znajdę na to czasu, czekam na wypłatę, by zamówić cudowności z trzask ceramics.

4. Wystawa Sztuka XX-leciu Międzywojennym w oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku w Zielonej Bramie. Wśród eksponatów grafiki Tamary Łempickiej, prace Tytusa Czyżewskiego, Jana Cybisa, Witkiewicza, Zofii Stryjenskiej, Tadeusza Makowskiego, Zbigniewa Pronaszko. Warto zobaczyć (otwarta jeszcze do 15 marca 2020).

5. Psi Instagram Golden Therapy, gdy moja plącząca się pod nogami Kluska to za mało.

6. Niedawno dotarł do mnie plakat hiszpańskiej ilustratorki Be Fernandez (http://befernandez.com/), której fanką jestem od dawna. Uwielbiam jej styl i kolorystykę. (P.S. Wspierajcie swoich ulubionych artystów, zamawiajcie ich prace!)

7. Promarkery – tak, tak, odłożyłam na chwilę iPada w kąt i zaczęłam rysować na papierze. Promarkery wróciły więc do moich łask po długim czasie, w którym o nich zapomniałam. Są niezawodne. Efekty niebawem na blogu.

8. Paletka cieni Venus XL od Lime Crime z kolorami idealnymi na miesiąc zakochanych. Skusiło mnie opakowanie z Venus Botticelliego, no i jakość.

Tagi: