Work in progress – rysuję swoje zdjęcia z Instagrama!

Tyle piszę o pracy freelancera, pokazuję efekty różnych współprac, portrety ulubionych osób, wrzucam zdjęcia z podróży. Prowadzę bloga prawie od roku, a jeszcze nigdy nie stworzyłam wpisu, w którym pokazałam jak ja właściwie pracuję. Od jakiegoś czasu miałam w głowie plan, by w końcu nagrać krótki film pokazujący proces powstawania moich ilustracji. Tyle że ja to ciągle odkładałam na później, bo albo miałam za mało czasu, albo projekty czekały na skończenie, albo musiałam wyjść z koleżankami na wino, albo nie wiedziałam, co narysować, no i jeszcze akurat statyw się popsuł…

Wczoraj spontanicznie wpadłam na pomysł, by narysować kilka ostatnich zdjęć ze swojego Instagrama, bo przecież nikt mnie za to nie oskarży o bezprawne publikowanie wizerunku, a i lubię swoje zdjęcia. No i akurat miałam odrobinę czasu na odpoczynek. Problemy techniczne nie były mi straszne! Za statyw posłużył mi dzbanek na kwiaty, za modelkę ja sama. Film okazał się krótszy niż planowałam, bo w trakcie rozładował mi się telefon. Jak już wspomniałam, to był spontaniczny pomysł, dlatego nie myślałam wcześniej o tym, by naładować baterię. To dopiero pierwsza próba, z której i tak jestem dumna. Osiągnęłam efekt, jaki chciałam osiągnąć. Pokazałam fragment mojej pracy i przy okazji zmotywowałam się, by nagrywać takie filmiki w przyszłości. Sama siebie nakręciłam pozytywnie do działania. I jak zwykle mam już całą głowę pomysłów na przyszłe realizacje. Teraz wiem też, że na pewno powstaną.

No ale od początku. Korzystałam ze zdjęć ze swojego Instagrama. Wybrałam kilka ostatnich, by na ich podstawie stworzyć kilka ilustracji. Rysowanie codziennie, nawet takich prostych rzeczy, to niezła praktyka. Im więcej się rysuję, tym lepiej się to robi.

W tym wpisie pisałam o swoich narzędziach pracy. Od dłuższego czasu rysuję już tylko na iPadzie i ilustracje z tego wpisu powstały właśnie na nim.

Na swoją tablicę często wrzucam zdjęcia swoich nóg. Prezentuję swoje buty, które uwielbiam. Na pierwszy ogień wybrałam właśnie jedno z takich zdjęć. Oto one:

A oto ilustracja stworzona na jego podstawie:

Łącznie zrobiłam cztery rysunki, ale by nie zanudzać was tylko gotowym produktem, jak już wspomniałam, przy tworzeniu jednego nagrałam filmik. Od wczoraj można zobaczyć go na moim IGTV. Mam dwa Instagramowe konta, jeden prywatny, drugi z ilustracjami, które tworzę. Oczywiście filmik trafił na ten drugi profil. Oto on:

Co wyszło z tego rysowania? Zdjęcie, które było inspiracją i gotowy efekt:

Na koniec, jeszcze jedno zdjęcie, o te:

I kolejna, już ostatnia grafika stworzona na jej podstawie:

Nie ukrywam, często rysuję siebie, swoje autoportrety. Nie wiem, czemu tak robię. Po prostu to lubię. W każdym razie pierwszy raz postanowiłam narysować, coś na podstawie zdjęć ze swojego Instagramowego feedu. Mam już pomysł, co zrobię następnym razem, by stworzyć notkę w stylu tej. Wyciągnę kartkę i cienkopisy, by narysować coś tradycyjnymi metodami na podstawie jednego z moich digitalowych rysunków! Skoro właśnie o tym napisałam, nie mogę teraz odkładać tego na wieczne później! Czyżbym właśnie stworzyła nowy cykl wpisów?