Ulubione w tym tygodniu #2

Ten tydzień minął mi pod znakiem spokoju i odpoczynku. Nie wynurzałam się prawie z domu, piłam herbatę i pracowałam nad nowymi ilustracjami siedząc na wygodnej kanapie w salonie. Słuchałam muzyki, czytałam książki, brałam długie kąpiele, leniłam się, aż w weekend wyszłam ze swojego azylu, by spacerować ulicami tłocznej Warszawy. Jakie cudowności mi towarzyszyły, co nowego odkryłam?

1. The Marias – klimat tej muzyku pasuje idealnie do życia, które ostatnio prowadzę;

2. Skoro o muzyce mowa, największym zaskoczeniem dla mnie jest, że… od kilku dni włączam sobie popowy kawałek. O ten: Klik. Dua Lipa śpiewa go away, you know how, a ja razem z nią. Moim zdaniem ta wersja jest lepsza od studyjnej. Słyszycie ten bas?

3. Nie jest ok – serial na Netflixie. Nie jestem znawczynią kina, ale miło mi się rysowało z tym obrazem w tle.

4. Bar Pacyfik w Warszawie i Tijuana Street Fries w nim. Mniam.

5. Warszawa. Zakochałam się w tym mieście od nowa, chciałabym stąd nigdy nie wyjeżdżać.

6. Artykuł w internetowym periodyku Memoria, w którym wskazane są błędy z książki Heather Morris Tatuażysta z Auschwitz – po jej lekturze miałam mieszane uczucia, dlatego cieszę się, że Wanda Witek-Malicka napisała tekst o tytule Tatuażysta z Auschwitz – Sprawdzamy fakty.

7. Domówka urodzinowa mojej Justyny w stylu lat 90. Kupiłam na nią spódnice w dziale Divided w H&M. Pod pretekstem imprezy mogłam założyć ciuchy dedykowane nastolatkom. Cudowne uczucie.

8. T-shirty Veclaim, które wyprzedają się jak świeże bułeczki. Największą reklamą marki jest jej właścicielka, czyli modowa blogerka Jemerced. Butik na Mokotowskiej jest stylowy, a koszulki mają świetną grafikę, dobrą jakość i oversizowe rozmiary – lubię wszystko, co jest za duże.

9. Autograf Davida Vanna, który wzięła dla mnie Ania. Podpisał się na spisie treści książki, którą kiedyś dałam jej w prezencie.

10. Dzień kobiet, który miałam przyjemność spędzać z ulubionymi kobietami: Anną, Justyną i Joanną na ciastku i kawie. 🖤

Tagi: